Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Gdy człowiek się starzeje, choćby los rzucał nim po całym świecie, musi mieć gdzieś miejsce, które jest dla niego prawdziwym domem, do którego zdąża. Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu.

wpisy na blogu

dom w cztery miesiące??

Blog:  baczki
Data dodania: 2010-04-27
wyślij wiadomość

Dom w cztery miesiące??? to jakiś kant, czy to możliwe?? Co o tym myślicie?

Jedna z firm budowlanych  zaproponowała nam budowę do stanu deweloperskiego w tak krótkim czasie, ewentualnie w maximum pół roku.. Twierdzą, że nasz dom jest na tyle nieskomplikowany, że można go w tym czasie postawić i wykończyć... hmm...  Jeśli jest to nawet możliwe, to mam wątpliwości co do jakości wykonania takiego "hot doga";)

9Komentarze
Data dodania: 2010-04-27 11:23:39
Bączki, teoretycznie taka możliwość istnieje, ale ja osobiście bałabym się powierzyć mój domek firmie, która wybudowałaby go w tak krótkim czasie. Sam budynek murarze wykonali nam w jakieś 3 m-ce i bardzo się ociągali, bo mieli kilka budów naraz (ławy były u nas zalane dużo wcześniej). My wybraliśmy budowanie etapami - sami szukamy ekip głównie poprzez polecenie - jak dotąd ten sposób naprawdę dobrze się sprawdza. Jedna firma od wszystkiego, to duże ryzyko - jeśli to dobra firma, to świetnie - nie musisz się martwić o wiele rzeczy, ale też na pewno Twój portfel będzie dużo lżejszy! Natomiast szukanie kolejnych ekip bywa uciążliwe, choć szybciej można się dogadać i zjechać z ceny. Ogólnie ja nie jestem za takim szybkim budowaniem - wg mnie wszystko musi swoje odstać. W Irlandii też powstawały domy w kilka miesięcy (rosły tu jak grzyby po deszczu)- po roku użytkowania okazywało się, ze to domki z kart dosłownie, a wilgoć wchodziła już po kilku miesiącach. Dla mnie to niedopuszczalne, więc naprawdę dobrze musicie sobie tę decyzję przemyśleć. Wszystko zależy od tego, ile macie funduszy i na kiedy planujecie przeprowadzkę. Czasem lepiej cały ten proces budowania trochę wydłużyć, ale za to mieć wszystko porządnie zrobione. Takie jest moje zdanie, choć oczywiście nie każdy musi się z nim zgodzić. Pozdrawiam:)
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-04-27 11:37:52
najgorsze jest to, że my nie mamy nikogo z polecenia.. Nikt z naszych znajomych do tej pory się nie pobudował i nie potrafi nam polecić z własnego doświadczenia, niektórzy właśnie zaczynają, mają murarzy sprawdzonych i godnych polecenia, ale niestety na tych murarzy my nie możemy sobie pozwolić, bo nie są samodzielni i wszystko trzeba im dostarczyć na budowę a my na miejsce budowy mamy 40 km więc nie bylibyśmy w stanie upilnować ekip i wszystkiego załatwiać w miejscowych przedsiębiorstwach... musimy się skłaniać w tym względzie, do samodzielnych ekip buowlanych i negocjować ile się da cenę.. to trudna sprawa
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-27 12:43:55
Tak jak Kasia mówi, teoretycznie jest to do zrobienia, tylko potem efekty tego są mizerne. A to pękniecia na suficie w płytach KG, a to pleśń a to inne historie. Niestety budynek ma to do siebie ze ciągle "pracuje" i wybudowanie go w tak krotkim czasie to nie jest dobra sprawa. Mówicie ze mieszkacie 40 km od budowy i nie jestescie w stanie dostraczac potrzebnych materiałów. Jeżeli chcecie oddac ten "obowiazek" ekipie ktora bedzie realizować wasze marzenia, to musi to byc ekipa zaufana, bo inaczej to może Was "przerobić" na materialy i o wiele wiecej zaplacicie niz jest potrzebne.
odpowiedz
romka  
Data dodania: 2010-04-27 12:45:35
pewnie że możliwe, tylko jak potem mieszkać w takim domu gdzie wilgoć kapie ze ścian a może i jakiś grzybek sie zadomowi???
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-27 13:35:51
Bączki, na pewno dacie radę! Magda dobrze pisze, że firma musi być w 100% zaufana, bo inaczej przytnie na czym się da. My do naszej budowy mamy odległość 2000 tys. km i dajemy radę - od budowania są np. urlopy. Wszystko załatwiamy w czasie wypadów do kraju, umawiamy ekipy, pomaga nam również rodzina, która jest na miejscu. Może lepiej w takiej sytuacji zatrudnić jakiegoś zaufanego bezrobotnego wujka znającego się na rzeczy niż ufać obcej i nie do końca sprawdzonej ekipie. Powodzenia!
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-27 13:39:38
Dodam jeszcze, że my dużo jeździliśmy po różnych budowach - pytaliśmy obcych ludzi, bo też nie mieliśmy budujących się znajomych. W końcu ekipę polecili nam obcy ludzie, którzy byli z niej bardzo zadowoleni, mogliśmy też obejrzeć sobie efekty ich pracy:) Bączki - nie ma rzeczy niemożliwych!
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-04-28 16:18:40
Dzięki..: z jednej strony za sprowadzenie mnie do pionu a z drugiej jednak za pocieszenie... Chcemy wynająć jedną firmę, która zajęłaby się całością budowy, ale wasze komentarze uświadomiły mi , że to naprawdę musi być ktoś zaufany i, co za tym idzie- nie będziemy szybko podejmować decyzji. A budowę rozłożymy bardziej w czasie, aby domek swoje odstał, żeby przezimował.. Tak chyba powinno być, wykańczanie odłożymy na później.. Niestety nie możemy liczyć przy budowie na najbliższą rodzinę, ale to nie z powodu ich niechęci, tylko z ich możliwości.. Sami musimy tą budowę poprowadzić i nie chcemy też robić rodzicom kłopotu. Ajj dużo by gadać.. Najważniejsze to wynająć zaufanego kierownika, który będzie pilnował naszych interesów na budowie..
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-29 15:38:16
Myślę, że dobrą decyzję podjęliście- w grę wchodzą olbrzymie pieniądze, dlatego warto takie sprawy dobrze przemyśleć, poza tym - co nagle, to po diable! Powodzenia:)
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-05-01 14:07:17
Dzięki!:)
odpowiedz

Prawie jak dom naszych marzeń;)

Blog:  baczki
Data dodania: 2010-04-22
wyślij wiadomość

Już trzy tygodnie poszukujemy wykonawcy naszego domu i puki co stoimy w miejscu..blog budowlany - mojabudowa.pl

W ten weekend jedziemy oglądać budowy firm, które się nam reklamują.. Mam nadzieję, że te spotkania wiele nam wyjaśnią i szybko podejmiemy decyzję bo w przeciwnym wypadku chyba sama zabiore sie za wykopy...grr!!! Tylko wtedy to chyba nie powstanie dom naszych marzeń a jedynie cos zbliżonego..........:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 prawie jak dom naszych marzeńblog budowlany - mojabudowa.pl

8Komentarze
romka  
Data dodania: 2010-04-22 11:13:48
słuchaj w wielu rodzinach dom stoi na głowie :P grunt żeby sie mieszkać dało :))) jak dla mnie git :))
odpowiedz
omen
Data dodania: 2010-04-22 11:22:50
Mam to samo, wszystko przygotowane, a budowlańcy zwlekają, obiecali przyjść w marcu, teraz odkładają terminy na maj-czerwiec, aż zacząłem szukać innej firmy by wcześniej zacząć... A jak nie to chyba sam wykopie pod fundamenty i zaleje ławy...
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-22 13:55:07
Baczki, ja pochodzę z rejonu, gdzie jest ten domek na głowie :) Nawet tam byłam - to jest w Szymbarku:) Oby Wasz dom został wymurowany normalnie, he he!
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-04-22 16:45:02
Szymbark the best
a jaki mają dach! Gonty imitujące drewniane, ale tu są... betonowe... ich cena powala z nóg! W każdym razie poza tą jedną chatką czeka tam cała masa innych atrakcji, więc zapraszamy:-) A wbrew temu, że to nie góry, tylko Kaszuby... w pobliżu jest też wyciąg... narciarski:-)
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-04-22 20:07:13
w domu jak ten w Szymbarku to się dopiero kręci w głowie:) w zeszłym roku zjeździliśmy prawie całe Kaszuby i to cudo wypatrzyliśmy. A o tym wyciągu narciarskim to nie słyszałam..:)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-22 20:55:24
fajna sprawa do zwiedzania ale nikomu nie życzę takiego do mieszkania;) pozdrawiamy
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-24 19:05:48
Baczki, M-SzN ma na myśli Wierzycę koło Kościerzyny - tam jest wyciąg:) Kaszuby są piękne i z pewnością warte odwiedzin!
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-04-25 08:16:08
;)
odpowiedz

głaaazy;)

Blog:  baczki
Data dodania: 2010-04-21
wyślij wiadomość

Czytam Wasze blogi i czytam i coraz bardziej nie mogę się doczekać kiedy i my zaczniemy kopac w ziemi pod fundamenty.:) Puki co jeszcze musimy trochę poczekać a nie jest to, muszę przyznać, ciekawe doświadczenieblog budowlany - mojabudowa.pl

Nasza działka wygląda jakby żywy człowiek na niej stopy nie postawił, wszędzie pagórki i doliny, tudzież  trochę chwastów- jednym słowem wielkie wyrobisko, pośród którego spoczywają gdzieniegdzie  potęęężne głaaazy... Mam w związku z tym pewne wątpliwości...co to będzie jak naszej ekipie budowlanej przyjdzie te głazy z ziemi wydłubać?? Hmm... Mam nadzieję, że nie będzie wtedy żadnych strat w maszynach i ludziachblog budowlany - mojabudowa.pl.

 

2Komentarze
msz-n  
Data dodania: 2010-04-21 20:38:05
hahaha :-) miejmy nadzieję, że strat nie będzie, za to pojawi się materiał pod przyszły skalniak ;-)
odpowiedz
baczki  
Data dodania: 2010-04-22 08:48:30
racja, może będzie skalniak, ale na pewno nie na skalniaczek;)
odpowiedz

dach..., wentylacja..., ciepłe okna

Blog:  baczki
Data dodania: 2010-04-18
wyślij wiadomość

Czy ktoś z Was stosował może na pokrycie dachu blachę płaską?? Jakiego producenta i ewentualnie jaki model blachy  polecacie??

Czy likwidowaliście przewody wentylacji grawitacyjnej w kominach jeśli stosowaliście wentylację mechaniczną?

A jesli chodzi o okna, ma ktoś może jakieś doświadczenia ze stolarką cieplejszą niz przeciętna  o współczynniku U<1??

Ja  oczywiście jak zwykle jestem niezorientowana, albo zupełnie skołowana różnymi opiniami tzw. specjalistów i chcę popytać was jako użytkowników ww. rozwiązań;))

2Komentarze
Data dodania: 2010-04-18 11:13:45
Baczki,
my zrobiliśmy rekuperację, wcześniej nie wybudowaliśmy komin wentylacyjnego. Z tego, co wiem, to nawet przy wentylacji mechanicznej w kuchni (i chyba łazience) musi być kanał wentylacji grawitacyjnej. Jeśli chodzi o okna , to zamawiamy 3-szybowe z firmy Vetrex (PCV). Współczynnik niższy niż 1.0. Pozdrawiam:)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-18 11:51:27
wentylacja
Witam, Z tego co ja wiem to w żadnym przypadku nie wolno robić wentylacji grawitacyjnej wraz z wentylacja mechaniczną. To jak zrobić termos i zrobić w nim dziurę. Za wymianę powietrza w domu odpowiada właśnie wentylacja mechaniczna, wentylacja grawitacyjna jest mało skuteczna poza jednym przypadkiem kiedy to skutecznie wyrzuca bezpowrotnie nasze ciepełko z naszego domku. My mamy zamontowaną już wentylację mechaniczną i czekamy na uruchomienie. W naszym domku nie ma żadnych dodatkowych otworów. Piec gazowy jest z zamkniętą komorą spalania,okna plastikowe szczelne bez nawiewników. Pozdrawiam, Marcin /shell1976/
odpowiedz

od wentylo-maniaczki;-)

Blog:  baczki
Data dodania: 2010-04-15
wyślij wiadomość

Postanowiłam w końcu napisać coś, o czym już dawno wspominałam ale jakoś chwili brakowało aby się uzewnętrznićblog budowlany - mojabudowa.pl.  Decydujemy się w naszym domu na instalację wentylacji mechanicznej. I ot, chcę podać kilka podstawowych przyczyn naszej decyzji:

- przede wszystkim oszczędności, oszczędności i jeszcze raz oszczędności... oczywiście w ogrzewaniu domu przede wszystkim. Dla wszystkich, którzy nic jeszcze o wentylacji nie słyszeli: rekuperator, który jest elementem instalacji umożliwia ogrzanie wprowadzanego do domu powietrza przez wydostające się z budynku powietrze zużyte, co przekłada się na obniżenie kosztów ogrzewania, zwłaszcza jeśli nie korzysta się z taniego paliwa, tak jak np. my: bedziemy korzystać z gazu ziemnego.

- jeśli tylko regularnie i prawidłowo konserwuje się urządzenia i przewody systemu wentylacji, mozna  zapewnić sobie i swojej rodzinie czyste  powietrze, wolne od kurzu i alergenów oraz  eliminację wilgoci w pomieszczeniach, a co za tym idzie: zdrowie dla wszystkich mieszkańców i dla budynkublog budowlany - mojabudowa.pl.

Polecam poczytać więcej na ten temat na stronie muratora lub innych portalach budowlanych. Uważam że mimo niemałych kosztów jakie się ponosi przy zakupie, warto rozważyć taką instalację.

Jeśli ktoś z Was instalował u siebie rekuperator, napiszcie proszę o swoich wrażeniach na ten temat;)) Pozdrawiam wszystkich wentylo-maniakówblog budowlany - mojabudowa.pl!!!

3Komentarze
Data dodania: 2010-04-15 10:48:11
posiadamy wentylację mechaniczną możecie zobaczyć na naszym blogu jak wyglada filtr po 4 miesiacach. pozdrawiam Monika
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-15 11:04:38
wentylacja
Wszystko ok, super rozwiązanie tylko niektórzy użytkownicy twierdzą, że bardzo wysusza powietrze i warto zainwestować w rekuperator z nawilżaczem powietrza. A to już dużo większy koszt. autentyczny.mojabudowa.pl
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-15 14:58:56
Witam!
Z racji, że mieszkamy w zawilgoconej Irlandii i tu domy z wilgocią to standard, postanowiliśmy również w naszym domku zrobić instalację do rekuperacji. Dołączam do grona wentylo-maniaków:) Na moim blogu można zobaczyć zdjęcia z instalacją wentylacji mechanicznej.Pozdrawiam!
odpowiedz
baczki
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1271230
Komentarzy: 6606
Obserwują: 444
On-line: 9
Wpisów: 336 Galeria zdjęć: 747
Projekt DOM W AMARYLISACH
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Mazowsze
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 marzec
2014 październik
2012 sierpień
2012 lipiec
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników