Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Gdy człowiek się starzeje,
choćby los rzucał nim po całym świecie,
musi mieć gdzieś miejsce,
które jest dla niego prawdziwym domem,
do którego zdąża.


Nieważne jak mocno bijesz,
ale jak dużo jesteś w stanie znieść
i nadal iść do przodu.

offlinebaczki blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W AMARYLISACH
1210301 odwiedzin | wpisów: 336, komentarzy: 6604, obserwuje: 438

dom w cztery miesiące??

autor: baczki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dom w cztery miesiące??? to jakiś kant, czy to możliwe?? Co o tym myślicie?

Jedna z firm budowlanych  zaproponowała nam budowę do stanu deweloperskiego w tak krótkim czasie, ewentualnie w maximum pół roku.. Twierdzą, że nasz dom jest na tyle nieskomplikowany, że można go w tym czasie postawić i wykończyć... hmm...  Jeśli jest to nawet możliwe, to mam wątpliwości co do jakości wykonania takiego "hot doga";)


Komentarze (9)
autor:kasiaros  dodano: 2010-04-27 | 11:23:39
Bączki, teoretycznie taka możliwość istnieje, ale ja osobiście bałabym się powierzyć mój domek firmie, która wybudowałaby go w tak krótkim czasie. Sam budynek murarze wykonali nam w jakieś 3 m-ce i bardzo się ociągali, bo mieli kilka budów naraz (ławy były u nas zalane dużo wcześniej). My wybraliśmy budowanie etapami - sami szukamy ekip głównie poprzez polecenie - jak dotąd ten sposób naprawdę dobrze się sprawdza. Jedna firma od wszystkiego, to duże ryzyko - jeśli to dobra firma, to świetnie - nie musisz się martwić o wiele rzeczy, ale też na pewno Twój portfel będzie dużo lżejszy! Natomiast szukanie kolejnych ekip bywa uciążliwe, choć szybciej można się dogadać i zjechać z ceny. Ogólnie ja nie jestem za takim szybkim budowaniem - wg mnie wszystko musi swoje odstać. W Irlandii też powstawały domy w kilka miesięcy (rosły tu jak grzyby po deszczu)- po roku użytkowania okazywało się, ze to domki z kart dosłownie, a wilgoć wchodziła już po kilku miesiącach. Dla mnie to niedopuszczalne, więc naprawdę dobrze musicie sobie tę decyzję przemyśleć. Wszystko zależy od tego, ile macie funduszy i na kiedy planujecie przeprowadzkę. Czasem lepiej cały ten proces budowania trochę wydłużyć, ale za to mieć wszystko porządnie zrobione. Takie jest moje zdanie, choć oczywiście nie każdy musi się z nim zgodzić. Pozdrawiam:)
autor:baczki  dodano: 2010-04-27 | 11:37:52
najgorsze jest to, że my nie mamy nikogo z polecenia.. Nikt z naszych znajomych do tej pory się nie pobudował i nie potrafi nam polecić z własnego doświadczenia, niektórzy właśnie zaczynają, mają murarzy sprawdzonych i godnych polecenia, ale niestety na tych murarzy my nie możemy sobie pozwolić, bo nie są samodzielni i wszystko trzeba im dostarczyć na budowę a my na miejsce budowy mamy 40 km więc nie bylibyśmy w stanie upilnować ekip i wszystkiego załatwiać w miejscowych przedsiębiorstwach... musimy się skłaniać w tym względzie, do samodzielnych ekip buowlanych i negocjować ile się da cenę.. to trudna sprawa
autor:magdadaniel  dodano: 2010-04-27 | 12:43:55
Tak jak Kasia mówi, teoretycznie jest to do zrobienia, tylko potem efekty tego są mizerne. A to pękniecia na suficie w płytach KG, a to pleśń a to inne historie. Niestety budynek ma to do siebie ze ciągle \"pracuje\" i wybudowanie go w tak krotkim czasie to nie jest dobra sprawa. Mówicie ze mieszkacie 40 km od budowy i nie jestescie w stanie dostraczac potrzebnych materiałów. Jeżeli chcecie oddac ten \"obowiazek\" ekipie ktora bedzie realizować wasze marzenia, to musi to byc ekipa zaufana, bo inaczej to może Was \"przerobić\" na materialy i o wiele wiecej zaplacicie niz jest potrzebne.
autor:romka  dodano: 2010-04-27 | 12:45:35
pewnie że możliwe, tylko jak potem mieszkać w takim domu gdzie wilgoć kapie ze ścian a może i jakiś grzybek sie zadomowi???
autor:kasiaros  dodano: 2010-04-27 | 13:35:51
Bączki, na pewno dacie radę! Magda dobrze pisze, że firma musi być w 100% zaufana, bo inaczej przytnie na czym się da. My do naszej budowy mamy odległość 2000 tys. km i dajemy radę - od budowania są np. urlopy. Wszystko załatwiamy w czasie wypadów do kraju, umawiamy ekipy, pomaga nam również rodzina, która jest na miejscu. Może lepiej w takiej sytuacji zatrudnić jakiegoś zaufanego bezrobotnego wujka znającego się na rzeczy niż ufać obcej i nie do końca sprawdzonej ekipie. Powodzenia!
autor:kasiaros  dodano: 2010-04-27 | 13:39:38
Dodam jeszcze, że my dużo jeździliśmy po różnych budowach - pytaliśmy obcych ludzi, bo też nie mieliśmy budujących się znajomych. W końcu ekipę polecili nam obcy ludzie, którzy byli z niej bardzo zadowoleni, mogliśmy też obejrzeć sobie efekty ich pracy:) Bączki - nie ma rzeczy niemożliwych!
autor:baczki  dodano: 2010-04-28 | 16:18:40
Dzięki..: z jednej strony za sprowadzenie mnie do pionu a z drugiej jednak za pocieszenie... Chcemy wynająć jedną firmę, która zajęłaby się całością budowy, ale wasze komentarze uświadomiły mi , że to naprawdę musi być ktoś zaufany i, co za tym idzie- nie będziemy szybko podejmować decyzji. A budowę rozłożymy bardziej w czasie, aby domek swoje odstał, żeby przezimował.. Tak chyba powinno być, wykańczanie odłożymy na później.. Niestety nie możemy liczyć przy budowie na najbliższą rodzinę, ale to nie z powodu ich niechęci, tylko z ich możliwości.. Sami musimy tą budowę poprowadzić i nie chcemy też robić rodzicom kłopotu. Ajj dużo by gadać.. Najważniejsze to wynająć zaufanego kierownika, który będzie pilnował naszych interesów na budowie..
autor:kasiaros  dodano: 2010-04-29 | 15:38:16
Myślę, że dobrą decyzję podjęliście- w grę wchodzą olbrzymie pieniądze, dlatego warto takie sprawy dobrze przemyśleć, poza tym - co nagle, to po diable! Powodzenia:)
autor:baczki  dodano: 2010-05-01 | 14:07:17
Dzięki!:)

Prawie jak dom naszych marzeń;)

autor: baczki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Już trzy tygodnie poszukujemy wykonawcy naszego domu i puki co stoimy w miejscu..blog budowlany - mojabudowa.pl

W ten weekend jedziemy oglądać budowy firm, które się nam reklamują.. Mam nadzieję, że te spotkania wiele nam wyjaśnią i szybko podejmiemy decyzję bo w przeciwnym wypadku chyba sama zabiore sie za wykopy...grr!!! Tylko wtedy to chyba nie powstanie dom naszych marzeń a jedynie cos zbliżonego..........:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 prawie jak dom naszych marzeńblog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (8)
autor:romka  dodano: 2010-04-22 | 11:13:48
słuchaj w wielu rodzinach dom stoi na głowie :P grunt żeby sie mieszkać dało :))) jak dla mnie git :))
autor:Omen  dodano: 2010-04-22 | 11:22:50
Mam to samo, wszystko przygotowane, a budowlańcy zwlekają, obiecali przyjść w marcu, teraz odkładają terminy na maj-czerwiec, aż zacząłem szukać innej firmy by wcześniej zacząć... A jak nie to chyba sam wykopie pod fundamenty i zaleje ławy...
autor:kasiaros  dodano: 2010-04-22 | 13:55:07
Baczki, ja pochodzę z rejonu, gdzie jest ten domek na głowie :) Nawet tam byłam - to jest w Szymbarku:) Oby Wasz dom został wymurowany normalnie, he he!
Tytuł: Szymbark the best
autor:msz-n  dodano: 2010-04-22 | 16:45:02
a jaki mają dach! Gonty imitujące drewniane, ale tu są... betonowe... ich cena powala z nóg!
W każdym razie poza tą jedną chatką czeka tam cała masa innych atrakcji, więc zapraszamy:-)
A wbrew temu, że to nie góry, tylko Kaszuby... w pobliżu jest też wyciąg... narciarski:-)
autor:baczki  dodano: 2010-04-22 | 20:07:13
w domu jak ten w Szymbarku to się dopiero kręci w głowie:) w zeszłym roku zjeździliśmy prawie całe Kaszuby i to cudo wypatrzyliśmy. A o tym wyciągu narciarskim to nie słyszałam..:)
autor:aniailukasz  dodano: 2010-04-22 | 20:55:24
fajna sprawa do zwiedzania ale nikomu nie życzę takiego do mieszkania;)
pozdrawiamy
autor:kasiaros  dodano: 2010-04-24 | 19:05:48
Baczki, M-SzN ma na myśli Wierzycę koło Kościerzyny - tam jest wyciąg:) Kaszuby są piękne i z pewnością warte odwiedzin!
autor:baczki  dodano: 2010-04-25 | 08:16:08
;)

głaaazy;)

autor: baczki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czytam Wasze blogi i czytam i coraz bardziej nie mogę się doczekać kiedy i my zaczniemy kopac w ziemi pod fundamenty.:) Puki co jeszcze musimy trochę poczekać a nie jest to, muszę przyznać, ciekawe doświadczenieblog budowlany - mojabudowa.pl

Nasza działka wygląda jakby żywy człowiek na niej stopy nie postawił, wszędzie pagórki i doliny, tudzież  trochę chwastów- jednym słowem wielkie wyrobisko, pośród którego spoczywają gdzieniegdzie  potęęężne głaaazy... Mam w związku z tym pewne wątpliwości...co to będzie jak naszej ekipie budowlanej przyjdzie te głazy z ziemi wydłubać?? Hmm... Mam nadzieję, że nie będzie wtedy żadnych strat w maszynach i ludziachblog budowlany - mojabudowa.pl.

 


Komentarze (2)
autor:msz-n  dodano: 2010-04-21 | 20:38:05
hahaha :-) miejmy nadzieję, że strat nie będzie, za to pojawi się materiał pod przyszły skalniak ;-)
autor:baczki  dodano: 2010-04-22 | 08:48:30
racja, może będzie skalniak, ale na pewno nie na skalniaczek;)

dach..., wentylacja..., ciepłe okna

autor: baczki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czy ktoś z Was stosował może na pokrycie dachu blachę płaską?? Jakiego producenta i ewentualnie jaki model blachy  polecacie??

Czy likwidowaliście przewody wentylacji grawitacyjnej w kominach jeśli stosowaliście wentylację mechaniczną?

A jesli chodzi o okna, ma ktoś może jakieś doświadczenia ze stolarką cieplejszą niz przeciętna  o współczynniku U<1??

Ja  oczywiście jak zwykle jestem niezorientowana, albo zupełnie skołowana różnymi opiniami tzw. specjalistów i chcę popytać was jako użytkowników ww. rozwiązań;))


Komentarze (2)
Tytuł: Baczki,
autor:kasiaros  dodano: 2010-04-18 | 11:13:45
my zrobiliśmy rekuperację, wcześniej nie wybudowaliśmy komin wentylacyjnego. Z tego, co wiem, to nawet przy wentylacji mechanicznej w kuchni (i chyba łazience) musi być kanał wentylacji grawitacyjnej. Jeśli chodzi o okna , to zamawiamy 3-szybowe z firmy Vetrex (PCV). Współczynnik niższy niż 1.0. Pozdrawiam:)
Tytuł: wentylacja
autor:shell1976  dodano: 2010-04-18 | 11:51:27
Witam,
Z tego co ja wiem to w żadnym przypadku nie wolno robić wentylacji grawitacyjnej wraz z wentylacja mechaniczną. To jak zrobić termos i zrobić w nim dziurę. Za wymianę powietrza w domu odpowiada właśnie wentylacja mechaniczna, wentylacja grawitacyjna jest mało skuteczna poza jednym przypadkiem kiedy to skutecznie wyrzuca bezpowrotnie nasze ciepełko z naszego domku.
My mamy zamontowaną już wentylację mechaniczną i czekamy na uruchomienie.
W naszym domku nie ma żadnych dodatkowych otworów. Piec gazowy jest z zamkniętą komorą spalania,okna plastikowe szczelne bez nawiewników.

Pozdrawiam,

Marcin /shell1976/