Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Gdy człowiek się starzeje,
choćby los rzucał nim po całym świecie,
musi mieć gdzieś miejsce,
które jest dla niego prawdziwym domem,
do którego zdąża.


Nieważne jak mocno bijesz,
ale jak dużo jesteś w stanie znieść
i nadal iść do przodu.

offlinebaczki blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W AMARYLISACH
1210301 odwiedzin | wpisów: 336, komentarzy: 6604, obserwuje: 438

wybór materiału c.d.

autor: baczki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kminimy i kminimy o tym z jakiego materiału wznosić ściany i w efekcie przez pewien czas, im bardziej zgłębialiśmy temat, tym  większą mięliśmy pustkę w głowie. Za dużo informacji do obróbki??;)... Nasze rozmyślania kłębią się teraz wokół bloczków betonowych i ceramiki poryzowanej.

Przyznam szczerze, że na początku stawialiśmy na ceramikę, ale po przeanalizowaniu kilku ważnych dla nas danych jesteśmy coraz bardziej skłonni zdecydować się na beton komórkowy. Dlaczego....?

I.- Zależy nam na dobrych parametrach cieplnych ścian. Po przeanalizowaniu oferty SOLBETU wyliczyłam izolacyjność cieplną ściany o grubości 24 cm z bloczka betonowego (24x24x59) ocieplonej styropianem 15cm i porównałam z izolacyjnością ściany 25 cm z porothermu (25x37,3x23,8) ocieplonej tą samą warstwą styropianu. Oto wyniki:

I (izolacyjność) = 1/Rc+Rs

Ściana z POROTHERMU firmy Wienerberger:

R cegły = 0,97 R styropianu = 3,75

I = 1/0,97+3,75 = 0,210

Ściana z bloczka betonowego solbet:

R cegły/bloczka = 2,18

I = 1/2,18+3,75 = 0,169

Różnica jest znaczna, prawda? Z tego co się orientuję, pierwszy wynik jest charakterystyczny dla ściany domu zgodnej z normą, chociaż jest to bardzo dobry wynik,  bliski granicznej wartości = 0,20; drugi klasyfikuje ścianę do kategorii ściany energooszczędnej...

II. Nasz murarz pracuje na tzw. godziny, szybsza budowa ściany z bloczków betonowych to mniejsze koszty robocizny..

III. Mój kochany małżonek chce kuć ściany pod kable elekryczne sam, a obróbka pustaków ceramicznych, w przeciwieństwie do bloczków z betonu, chyba nie nalezy do najłatwiejszych..?

IV. Podobno przy budowie z betonu jest mniej odpadków.. hmmm...  to zdanie kolegi kolegi kolegi brzmi dla mnie dość podejrzanie. Bo niby dlaczego tak miałoby być skoro beton jest bardziej kruchy?

Puki co, tyle wiem o interesujących nas materiałach.. Może wy jesteście w stanie coś nam doradzić???:)

 

 


Komentarze (2)
Tytuł: moja sugestia
autor:honoratazbyszek.mojabudowa.pl dodano: 2010-02-28 | 22:19:00
Witam a może :
/optirocblok.pl/pl/produkty/sciany.php
lecz wybór należy do ciebie :)
Tytuł: ytong plus styro = OK
autor:norbiwolow dodano: 2010-03-01 | 19:21:03
ja stawiam z ytonga 24 cm plus 20 cm styro - będzie super ciepło i przyjemnie

burza mózgów to wasza zasługa;)

autor: baczki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Hmmm....

Miałam ostatnio z mężem burzę mózgu, po tym co przeczytałam od Was:) Ale to chyba dobrze?;)

Wnioski z ostatnich naszych konsultacji ze "specjalistami" i z waszych podpowiedzi kształtują sie następująco:

- z solarów rezygnujemy ( zbyt duże koszta, zbyt małe zyski).

- najprawdopodobniej zdecydujemy się na kominek z dystrybucją gorącego powietrza. Dlaczego?? W planie zagospodarowania gmina wymusza na właścicielach nowo budowanych domów korzystanie z gazu ziemnego. Czy źle czy dobrze, trudno powiedzieć... Ale gdy gazu nieszczęśliwie zabraknie, np. z powodu awarii instalacji, to kominek będzie alternatywą do niezbyt obciążającego kieszenie ogrzania naszych pomieszczeń.

- decydujemy sie na wentylację  mechaniczną z rekuperacją.. Sporo by opisywać, dlaczego... Chwilowo brak czasu na ten esej,:)  z resztą na pewno znacie wady i zalety tej instalacji, więc jak tylko będę miała nieco więcej czasu, dopiszę, co miało wpływ na naszą decyzję..

- dom inteligentny, może w następnym życiu;)

- ogrzewanie podłogowe tylko na parterze a na poddaszu tylko w łazience.

Może jeszcze coś się w tej kwestii zmieni, ale na pewno będę uaktualniać nasze decyzje na blogu.:)


Komentarze (4)
Tytuł: Gmina zmusza do gozu
autor:wojtusj dodano: 2010-02-26 | 11:47:26
Gmina nie ma takich uprawnień aby decydować czym ogrzewany jest dom. Mogą niezgodzić się na budowę butli z LPG, ale pieca węglowego do domu wstawić i używac wam nie zabronią - bo na jakiej podstawie prawnej?
Tytuł: GAZ
autor:kaśka dodano: 2010-02-26 | 12:04:49
CO DO GAZU TO MUSICIE SIĘ DOKŁADNIEJ DOWIEDZIEĆ BO NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO ŻE GMINA KAŻE MY PODŁĄCZENIE GAZU MAMY NA MAPKACH PRZYŁĄCZA DOMU I NA ZAGOSPODAROWANIU PRZESTRZENNYM ALE W OSTATNIEJ CHWILI ZREZYGNOWALIŚMY .MOŻE GMINA WŁOŻYŁA DUŻO KASY W ŁĄCZE GAZU A MAŁO CHĘTNYCH ODBIORCÓW WIĘC SOBIE WYMYŚLIŁA ŻE WAS ZMUSI ABY ODZYSKAĆ KASE JA NA WASZYM MIEJSCU POSZŁABYM DO STAROSTWA PODPYTAĆ JAK TO JEST NA PRAWDĘ
autor:MSz-N dodano: 2010-02-26 | 18:59:34
Pomyślcie jeszcze nad kominkiem. Z płaszczem wodnym powiniem dłużej podtrzymać temperaturę, niż tylko z dystrybucją powietrza, no i można spróbować wpiąć go w obieg ciepłej wody jako dodatkowe źródło. Różnicy kosztów obu rozwiązań nie znam niestety.
autor:baczki dodano: 2010-02-26 | 19:54:10
Pomyślimy o tym kominku... musimy tylko pogłębić nieco wiedzę na ten temat.. A a propos gazu, gdy kupowaliśmy działkę, to był na niej już podłączony gaz, traktowaliśmy to raczej jako dobrodziejstwo, ze względu na brak konieczności dodatkowych opłat za przyłącze i do tej pory w ogóle nie braliśmy pod uwagę innego źródła ciepła szczerze mówiąc... A po tym co czytaliśmy w różnego rodzaju pisemkach, gdzie gaz jest "wychwalany pod niebiosa" ostatecznie podjęliśmy decyzję, że zostaje gaz.. Ale może rzeczywiście warto przemyśleć inne źródła ciepła i podpytać w starostwie.. A więc powęszymy..;) Dzięki!!

Baaaardzo proszę o rady...:)

autor: baczki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jest kilka instalacji, które chcemy wdrożyć w naszym domu. Czytając blogi, widzę że wielu z Was decyduje się na na nie.  Chciałabym więc znac Wasze opinie,  jako nowych użytkowników, na temat:

- wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

- kominka z dgp, ewentualnie kominka z płaszczem wodnym

- zastosowaniem ogrzewania podłogowego w całym domu: na poddaszu użytkowym i na parterze ( na podłogówkę na parterze jesteśmy już zdecydowani, nasze obawy kłębią się wokół poddasza).

- tzw. instalacji inteligentnego domu

- solarów jako źródeł ogrzewania wody użytkowej

Trochę z mężem na te tematy czytaliśmy i w rezultacie główkujemy, które z tych rozwiązań zastosować i dziękować za nie opatrzności, a z których z kolei lepiej zrezygnować, bo tylko podniosą koszty budowy a niewiele komfortu dostarczą naszej rodzinie..

Co sądzicie o tych instalacjach i jakich wykonawców bądź producentów polecacie?? Baaardzo proszę o rady...:)

 


Komentarze (7)
autor:aksamitka2boleslawiec dodano: 2010-02-21 | 22:28:53
My co prawda jeszcze nie użytkujemy,ale na pewno montujemy rekuperator,kominek z płaszczem wodnym i podłogówkę w całym domu(ostatni wpis na naszym blogu).
Solary sobie odpuszczamy,lepiej zainwestować w lepsze okna czy ocieplenie.
Instalacja inteligenty dom to chyba też zbędny wydatek.Swoją drogą jestem ciekaw ceny takiego kompletnego systemu.
Pozdrawiam.
Tytuł: opinia
autor:Sebastian - sloneczna dodano: 2010-02-21 | 22:58:58
Witajcie.
Moje zdanie:
- z rekuperacji rezygnuję, robię grawitacyjną z jakimiś wentylatorami np, w łazience, kuchni itp.
- kominek z płaszczem wodnym do rozważenia (dobry pomysł w zależności od typu głównego ogrzewania) co do rozprowadzenia ciepłego powietrza to nie jestem zwolennikiem) mój ojciec robi kominki (specjalizuje się też w DGP) ale wg mnie przynosi to trochę brudu (cyrkulacja powietrza w rurach, czasem tam znajdą się spaliny, które przypadkiem wylecą z paleniska, wtedy charakterystyczny zapach drewna w calym domu, trudno zapanować nad temp, albo goraco albo zimno, zamykanie kratek na nic sie zdaje) - obecnie w domu Rodzice maja instalacje (zrobiona na szybko bardzo dawno 15 lat temu) cieplo rozprowadzone tylko do 2 poki, zdaje to egzamin ale.... napewno ciut tansze bo latwe do wykonaia niż kaseta z płaszczem wodnym (cieplo z kominka wchodzi do systemu centralnego ogrzewania i mamy ciplejsze kaloryfery, z podłogówką wtedy tzreba uważać, specjalistą nie jestem, lepiej naprawdę skonsultować to na etapie wyboru głównego źródła ciepła,
- ogrzewanie, na parterze ja również decyduję się na podłogówkę, mam też zostawione dziury w posadzce pod oknami na ewentulany montaż kaloryferów kanałowych. (wysokie okno balkonowe,np. salon)czy zamontuję, jeszcze się zastanawiam.
- poddasze ciężko zdecydować bo cały czas myślę właśnie nad typem ogrzewania domu. Chciałbym normalne kaloryfery ze wzgledu na do że będzie można szybko regulować temp w pomieszczeniu, no i bede chial drewniane podłogi, np panele, parkiet itp (przy podlogówce jest to utrudnione)
- insteligentny dom - fajna sprawa ale trochę droga jak dla normalnych ludzi, myśle o tym cały czas, ale zapewne wykonam:
a) doprowadzenie gniazd TV/SAT do każdego pokoju ( w salonie nawet w 2 miejsca- może będzie jakaś zmiana po latach)
b) doprowadzenie kabli pod instalację sieci komp i nie tylko (nowe TV dają możliwość podłączenia ich do Internetu (sam już taki posiadam, nowe Tunery Sat udostepniają możliwość dzielenia sygnałów/kodów, więc można płacić 1 abonament TV i oglądać niezależnie w innycm pokoju, tzw HOME SERWER - na[prawdę ciekawa sprawa i bardzo prosta- więc tych gniazd nie za mało.
komunikacją bezprzewodowa WIFI jest oczywiście OK - ale Kabel to Kabel, np zakup jednej drukarki sieciowej (wcale nie sa takie drogie) i już cała rodzina może korzystać do woli.
- alarm, chyba to podstawa, też łatwe do wykonania (piszę że łatwe chodź w tej chwili nie mam pojęcia), ale odpowiedni technik pomoże coś dobrać, koszt raczej niewielki, myśle że 3-4 tys powienno wystarczyć, zależy od ilości pkt czujek i stopnia zaawansowania
- monitoring domu zewn/wewn - instalację napewno wykonam- bo to tylko kilkadziesiat metrow kabla (myślę taniego) zakup kamer na potem, zresztą te standardowe nie powinny być aż tak drogie, ja myślę o 2-3 kamerach wokół domu i pomyslę podłączyć je do Systemu TV/SAT aby móc obejrzeć obraz na TV. Halogeny na czujki wokół domu min 2 - front i tył - zawsze to odstrasza
- Solary - warto pomysleć, do tej pory moi znajomi sobie chwalą, nawet w pochmurne dni coś się nagrzeje, duży zbiornik ułatwi sprawę i przytrzyma ciepło nawet przez kilka dni

To by było na tyle - takie są moje opinie. Jeszcze o tym nie myślę bo to być może będzie planowane w przyszłym roku, ale warto o tym pamietać.
Oczywiście każdy ma swoje wyobrażenia o domu. Powodzenia i do roboty ....

PS. Duzo chyba zależy od typu ogrzewania domu, bo jak inwestujecie np, sporo pieniędzy w to to resztę tzreba wywarzyć, np. Pompa ciepła, to po co kominek z płaszczem wodnym czy rozprowadzeniem ciepła (zwiekszamy tylko koszty), a i solary do tego to też wydatek rzędu 12-13 tys.
Jakby nie patrzył to wszystko to "burza mózgu"

sloneczna.mojabudowa.pl
Tytuł: pytanko
autor:martekj dodano: 2010-02-21 | 23:18:05
Skoro zastanawiacie się nad rekuperacją i podłogówką w całym domu to logicznie było by to wszystko wesprzeć pompą ciepła;) dodatkowo najlepiej zbudować dom pasywny. Wtedy możecie spokojnie zrezygnować z kominka z płaszczem wodnym i solarów. pozd
autor:aga..ninusia19 dodano: 2010-02-21 | 23:42:18
Ja bym zrezydnowała z podłogówki na poddaszu(oprócz łazienki)tak naprawdę najwiecej szasu spedza się na dole.Kominek z płaszczem mamy juz zamontowany i grzeje jak szalony(oprocz tego mamy piec na gaz),a co do inteligentnego systemu to kosztuje krocie -a czy do życia jest aż tak bardzo niezbedny?Zyczę udanych decyzji.:))
autor:bzzz dodano: 2010-02-22 | 08:13:56
to wszytsko kosztuje kupę kasy , i kiedy wam się to zwróci ?

pewnie nie za waszego zycia

dla mnie to pozorne oszczędności
autor:MSz-N dodano: 2010-02-22 | 09:18:16
My wkładamy:
PC + zwykły kominek (stąd rezygnacja z solarów, płaszcza wodnego, czy grzania powietrzem z kominka, o czym też pisze Sebastian).
Podłogówka ze wzgl. konstrukcyjnych tylko na parterze, góra kaloryfery, nawet łazienka.
Rekuperator - w miarę prosty.
Inteligentne sterowanie - tak, ale robimy sami. Wszystko na sterownikach i oprogramowaniu Simensa. Tanie nie jest... Gdybyśmy mieli płacić dodatkowo za montaż, pewnie byśmy się nie zdecydowali ze wzgl. na finanse.
autor:baczki dodano: 2010-02-23 | 19:38:37
no właśnie dlatego, że boimy się kosztów, zastanawiamy się z czego zrezygnować.. Dzięki wielkie za opinie:)

trochę o kasie:) brr..

autor: baczki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A więc dziś kilka danych o kosztach... Ten drobny wykaz może komuś posłuży jako podpowiedź, mam taką nadzieję, albo ja uzyskam jakieś porady. Budujemy na mazowszu, z tego co sie orientowałam ceny w naszym rejonie są najwyższe w kraju... Co myślicie o tych cenach?? Może warto negocjować cenę przyłącza wodno-kanalizacyjnego??

- adaptacja gotowego przez architekta z dokonaniem kilku niemałych zmian: 1600.00

- mapki do celów w liczbie 5 sztuk: 500.00

- wytyczenie budynku i garażu na działce przez geodetę: 500.00

- przyłącze wodno-kanalizacyjne, około 20m od granicy działki do budynku: 7500.00 ( kanaliza i woda są w drodze przy działce)

- przyłącze energetyczne podziemne: 2100.00 ( prąd 50 m od działki)

- fundamenty robocizna ( garaż i dom): 4.500.00

 

 

 


Komentarze (5)
Tytuł: przyłącza
autor:Ania dodano: 2010-02-19 | 12:16:41
Chyba nie jest tak drogo. Ja w kuj.-pom. też tyle płaciłam.
Tytuł: koszty
autor:Beata dodano: 2010-02-19 | 12:30:19
Chyba jednak nie najwyższe. Ja w Lublinie za adaptację płacę 4000, za drobne zmiany 500. W sumie u architekta zostawię 4500. Trochę papierów sama załatwiałam w gminie, ale na pani nie zrobiło to większego wrażenia.
Tytuł: ceny b. przyzwoite
autor:MSz-N dodano: 2010-02-19 | 13:17:55
U nas (pod Gdańskiem) wszystkie pozycje, z wyj. wod-kan dużo wyższe.
Wod-Kan w naszym przypadku, to 1800 przyłącze (w tym 300m. drogi) + 600 projekt (ale bez kanalizy, tylko z.woda).
Najniższa oferta na fundamenty (robocizna) pod sam dom była sporo wyższa od Waszej.
autor:baczki dodano: 2010-02-19 | 19:33:48
Trzeba przyznać że koszt adaptacji jest jaki jest bo wszystkie dokumenty my załatwialiśmy architektowi, i troche sie przy tym najeździliśmy
A co do kanalizacji, to dobrze wiedzieć, że ta cena jest ciut za wysoka, studzienka kanalizacyjna znajduje sie tuż przy naszej działce.. więc szykują się negocjacje z przedsiębiorstwem wodno- kanalizacyjnym
dzięki wielkie za wszystkie informacje!!
Tytuł: koszta
autor:faber dodano: 2010-03-02 | 19:15:24
U mnie w Gdansku adaptacja bez zmian kosztowala 1600 pln a za zmiane gdzie musial robic nowe rysunki ( drobne zmiany mozna naniesc na czerwono na istniejace)wolal 600 pln. A jesli chodzi o mepke do celow projektowych to nie jest u Ciebie wcale drogo. Zaplacilem 1400 pln.Ale za to przylacze bedziecie mieli chyba ze zlota :)